izmir escort

ZAMLARA YURT SENDİKALARINDAN TEPKİ

Yazı Tarihi :3 Temmuz 2021
320 Kez Görüntülendi

Temmuz ayı başında Elektrik ve Doğalgaza gelen yüksek zam Yurt Sendikalarınca tepkiyle karşılandı.
Gelen bu zamlara karşı çalışanların ay sonunu getiremediğini ifade eden YURT Sendikaları Genel Başkanı Hakan ÇELİKSOY : ”Son yıllarda yapılan bu artışlarla memur ve çalışanlar çok zor durumda” diyerek şunları söyledi :
“Doğalgazda konut abone grubu tarifesine yüzde 12, sanayi abone grubu tarifesine yüzde 20 zam geldi. Elektriğe ‘maliyet artışları’ nedeniyle tüm abone grupları için yüzde 15 zam yapıldı. Elektrikte son 3 yıllık artış yüzde 100’ü geçerken doğalgazda yılbaşından bu yana fiyat değişimi yüzde 19’u buldu bunun yanı sıra gıda sektöründe fiyatların 2 katına çıktığını görüyoruz.
Bu durumda memurun cebindeki para ay sonuna yetmiyor. Asgari geçim sınırının 20 bin tl ye yükseltilerek maaşlardaki vergilerin düşürülmesi ve eflasyon farkının maaşlara %16 olarak yansımasını talep ediyoruz.
Son 10 yılda yetkili sendikaların memurların maaşlarının önünde engel olarak durdukları aşikar yetkili sendikalar ya görevlerini yaparak toplu sözleşmede memurun sosyal haklarının ve maaşının hak edildiği seviyeye getirsinler yada engel olmaktan vaz geçsinler Yurt sendikaları olarak bu işin takipçisi olacağız”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL