izmir escort

Neden YURT – Eğitim Sen ?

BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ diyebilen, menfaatlerini ikinci plana atan, gelecek nesillere yeni bir sendikacılık anlayışı kazandırmak, Ülkemizde alışıla gelmiş sendikacılık anlayışını değiştirmek ve insan odaklı sendikacılık yapmak üzere çıktığımız bu kutlu yolda sizlerle ilerlemek amacındayız.

Bizler kamu hizmetlerinin tarafsız, eksiksiz ve tam olarak zamanında Türkiye Cumhuriyetinin aziz milletine ulaşmasını sağlayan, Ülkesini ve Vatanını hiçbir menfaat ve ikbal kaygısı taşımadan karşılıksız seven fedakâr ve cefakâr Kamu çalışanlarıyız.

Bizler daha iyi şartlarda çalışmak, ekonomik ve sosyal sorunlarımızı en aza indirgeyerek yarınımız olan çocuk ve gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak için mücadele eden Kamu çalışanlarıyız.

“Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. “ ilkesinden asla taviz vermeden Devlet tarafından yıllarca hakkı, hukuku ve geleceği için emek verilmiş olan bizler asla geçmişimizden utanmadan ve çekinmeden çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda ve davada bu ülkelin hamuru, tuğlaları, çakıl taşları velhasılı kelam öz evlatları olarak sizlerle beraber yol almak istiyoruz. Sizler varsanız biz güçlüyüz. Sizler varsanız sesimiz yeri göğü inletecektir.

Desteğiniz bizim için çok değerlidir. Bizler yayından çıkmış hedefe giden ok gibiyiz. Tek ok hedefe giderken yolda hızını kaybedebilir ancak sizler Ok’un hızına hız katarsanız emin olun ki YURT – EĞİTİM Sendikasının oku hedefi tam ortasından vuracaktır.

YURT – EĞİTİM SEN Sendikası olarak sizler ile aynı kaderi paylaşmış, aynı tastan çorba içmiş, aynı dert ile dertlenmiş olanları yalnız bırakmayacağınızdan ve destekleyeceğinizden bir an olsun şüphe etmedik etmeyeceğiz.

Bizler adaleti, sevgi ve saygıyı, yardımlaşmayı ve insanı yaratandan ötürü sevmeyi yurtlarda öğrendik. Başkalarının mayasında terör, bozgunculuk, bölücülük olabilir. (Bu altı çizili cümle olmasa daha iyi olur diye düşünüyorum)

Bu İtibarla; YURT – EĞİTİM SEN Sendikasının Kurucuları, Yöneticileri ve Üyelerinin özünde ve mayasında asla bozulma olmamıştır. Gayemiz, Türkiye Cumhuriyetinin bekası ve muhasır medeniyetler seviyesine çıkarılması gayretidir. Yurtlarda aldığımız Devlet terbiyesi, ve eğitim bunu gerektirmektedir.

YURT – EĞİTİM SEN Sendikası olarak “Memur sahipsizdir.” İlkesini asla kabul etmiyor ve buna başkaldırarak “KİMSE SAHİPSİZ DEĞİLDİR” diyerek sizlerin de destekleri ile yaşadığımızı ve var olduğumuzu ve birlikten kuvvet doğduğunu fazlası ile hissettirmek istiyoruz. Bizim ortak paydamız; Yurt (Vatanın her karış toprağının ayrıştırılmadan bütünleşerek çoğalmaktır.) geçmişimizdir.

Yetiştirme Yurtlarında büyüyen ve 3413 sayılı kanun kapsamında Devletimizin bizlere sunmuş olduğu fırsatı değerlendirerek farklı kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapmaktayız. YURT – EĞİTİM SEN Sendikası olarak bu kapsamda istihdam edilen kardeşlerimizin maddi manevi ve sosyal haklarını korumak,  rehberlik ederek adaptasyon süreçlerini en az sıkıntı ile atlatılmasını sağlamak amacında ve kararlılığındayız. Yetiştirme Yurtlarından ayrılarak kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan, görevi ve unvanı ne olursa olsun herkesi sendikamız çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya davet ediyor ve SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ diyoruz.

Tüm yetiştirme yurtlarında yetişen ve bin bir türlü yokluk ve yorgunluk içinde hayatın çilelerine ve cilvelerine katlananlar olarak biz olmadığımız için mecburen başka sendikalara misafir olarak üye olan kardeşlerimizi kendi evleri olan YURT – EĞİTİM SEN Sendikasına üye olarak ben de varım demelerini ve ellerini taşın altına sokmalarını arzu ediyoruz.

YURT – EĞİTİM SEN Sendikası olarak hiçbir zaman hak, hukuk, liyakat tanımayan ve kamu kurum ve kuruluşlarında yandaşlarından başka kimseyi tanımayan sarı sendikacılık anlayışı içerisinde olmayacağız.

Başkasının hakkını hukukunu çiğnemeden yolumuza devam edip, hiçbir siyasi parti veya odağın arka bahçesi ve yörüngesinde hareket eden bir sendika olmayacağız.

Bizlerin Kamu çalışanlarının Hak ve Hukukunu aramaktan başka bir gayesi veya çabası olmadı olmayacaktır.


Yukarı Çık

By - TFNGL