izmir escort

YURT – Sen Deprem Bölgesinde

Yazı Tarihi :8 Şubat 2023
169 Kez Görüntülendi

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan Merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem sonrasında 10 ilimizde büyük bir yıkım ve on binlerce insanımız hayatını kaybetti.

Ülkemize geçmiş olsun, depremde hayatını kaybedenlere baş sağlığı, yakınlarına sabır ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Meydana gelen bu asrın felaketi sonrası AFAD Başkanlığınca yürütülen arama, kurtarma, tahliye ve her türlü insani yardım çalışmalarına YURT Sendikaları Konfederasyonu ve bizzat Genel Başkanımız Hakan ÇELİKSOY’un katılımı ve 20 kişilik ekip ile depremin ikinci günü deprem bölgesi Malatya ve ilçelerine gidilerek resmi kurumlar ile koordineli bir şekilde gerekli insani ve maddi yardım çalışması yapılmıştır.

 

Genel Başkanı Hakan ÇELİKSOY beraberindeki 20 kişilik heyet ile birlikte depremin ikinci günü Malatya’ya bir minibüs gıda, hijyen, ve gidim malzemesi götürerek insani yardım çalışmalarına destek olundu.

Genel Başkan bu büyük yıkım sonrası afet bölgelerindeki tüm kamu çalışanlarının sorunları ve yaşadıkları zorluklar gözler önünde olup kimse göz ardı etmemelidir.

Deprem bölgesindeki üyelerimiz ve kamu çalışanı yaşadığı sorunlar nedeni ile Genel Merkezimizi telefon trafiğine boğmaktadır. Kamu çalışanları bölgede oluşan olumsuz koşullar karşısında bir an önce harekete geçmesi gerekmektedir.

 

Bu sorunların başında gelen, deprem bölgesinde başta Milli Eğitim, Sağlık ve diğer Bakanlıklarımız tarafından açıklanan yer değiştirme için evrak temininde sorun yaşanmaktadır. Özellikle sağlık mazereti için başvuracaklar İl Sağlık Müdürlüğünden alması gereken yazıları alamıyor, sağlık heyeti toplanıp ilgili evrakları veremiyor, veremiyor.

 

Tüm Bakanlıklarımız nakil başvuru yapacaklar için kolaylık sağlamalı, deprem bölgesi için süre şartı aramadan herkese yer değişikliği tayin hakkı vermelidir.

 

YURT – Sendikaları Konfederasyonu

Genel Merkez

Basın Bürosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL