izmir escort

Unutmadık – Unutmayacagız

Yazı Tarihi :9 Kasım 2022
124 Kez Görüntülendi

Genel Başkanımız Hakan ÇELİKSOY, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Savaş meydanlarına sığdırdığı nice zaferleri, kurduğu hür, bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran büyük devlet adamına ne kadar minnet duysak azdır” diyen ÇELİKSOY, “Gençlerimize Atatürk’ü, büyük mücadelesini, eserlerini ve fikirlerini doğru bir biçimde anlatmak ve öğretmek zorundayız” dedi.

ÇELİKSOY mesajında şu satırlara yer verdi;
“Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, Cumhuriyetimizin mimarı, milletimizin büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılında rahmetle anıyorum.

Savaş meydanlarına sığdırdığı nice zaferleri, kurduğu hür, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran, emperyalist güçlerin işgali altında inim inim inleyen ve bir avuç halkı yeniden ayağa kaldırıp Türk milletini bu topraklara yeniden egemen kılan büyük devlet adamına ne kadar saygı duysak azdır.

Üstün askeri dehasının yanında çevreye ve yeşile duyarlı, çiftçiye ve tarıma önem veren, bilim ve eğitimi kalkınmanın temeli olarak gören, kadını ve gençliği toplumun en önemli unsuru olarak kabul eden, çocuklara sonsuz sevgi ve güven duyan Mustafa Kemal Atatürk’ün günümüz sorunlarına yıllar öncesinden çözümler sunduğunu ve bu çözümleri yaşantısında bizzat tatbik ettiğini görmekteyiz.

“En büyük eserim” dediği Cumhuriyeti, “CUMHURİYETİ BİZ KURDUK, ONU YAŞATACAK VE YÜKSELTECEK OLAN SİZLERSİNİZ.” vasiyeti ile sonsuza dek yaşatmak üzere gelecek nesillere miras bırakmıştır. Bizler, bu emaneti ne pahasına olursa olsun korumak ve ilerletmek mecburiyetindeyiz. Bu nedenle gençlerimize Atatürk’ü, büyük mücadelesini, eserlerini ve fikirlerini doğru bir biçimde anlatmak ve öğretmek zorundayız.

Vefatının üzerinden 84 yıl geçmiş olmasına rağmen hiç eskimeyen ilkeleri ile bizlere çağdaşlığın yolunu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve özlemle anıyor, her geçen yıl yokluğunu daha fazla hissediyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL