izmir escort

OHAL İlan Edilen İllere Tayin Yazısı Yazdık

Yazı Tarihi :11 Şubat 2023
140 Kez Görüntülendi

Görev Yapan Kamu Çalışanlarımızın Mağduriyetlerinin Giderilmesi Konusunda Cumhurbaşkanlığı (Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğüne) Resmi Yazımızı Gönderdik.!

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan Merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem sonrasında Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Adıyaman illerimize ve tüm Ülkemize geçmiş olsun, depremde hayatını kaybedenlere baş sağlığı, yakınlarına sabır ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Meydana gelen bu asrın felaketi 10 ilimizi etkisi altına alan büyük deprem afeti ile AFAD Başkanlığınca yürütülen arama, kurtarma, tahliye ve her türlü insani yardım çalışmalarına YURT Sendikaları Konfederasyonu olarak depremin ilk günü gönüllü ekiplerimiz ile deprem bölgesine gidilerek resmi kurumlar ile koordineli bir şekilde gerekli insani ve maddi yardım çalışması yapılmıştır.

OHAL ilan edilen illerimizde görev yapan kamu çalışanlarımızın tamamı depremzededir. Psikolojik travmaların yaşandığı, bedensel ve ruhsal yaralanmaların, çöküntülerin oluştuğu depremzedelerimizin, depremin olduğu illerde kamu görevini yürütürken barınma, ısınma, korunma, beslenme, sağlık v.b. gibi kış mevsiminin çetin şartlarıyla da mücadele etmektedir.
Bu nedenle;

Deprem bölgesinde OHAL ilan edilen illerimizde görev yapan kamu çalışanlarımızın tamamının depremzede olduğundan, deprem bölgesindeki tüm vatandaşlarımız ile birlikte kamu çalışanlarında psikolojik travmaların yaşadığı, bedensel ve ruhsal yaralanmaların çöküntüler oluştuğu depremzedelerimizin bulundukları illerde kamu görevini yürütürken barınma, ısınma, korunma, beslenme, sağlık, aile kaygısı ve kış mevsiminin çetin şartlarıyla da ayrıca mücadele etmektedir.

Bu Sebeple;
1. Deprem bölgesinde OHAL ilan edilen illerimizde görev yapan kamu çalışanlarının güvenli illere taşınmak isteyenlerin tayin ve nakil taleplerinin ACİL bir şekilde karşılanmasını,
2. Yine OHAL ilan edilen illerimizde kamu görevlerini yürütmekte GÖNÜLLÜ olan başka şehirde görev yapan kamu çalışanların taleplerinin ivedilikle cevap verilmesine.

 

YURT – Eğitim Sendikası
Genel Merkez
Basın Bürosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL