izmir escort

Hukuk Profesörü ARICI; %1 Hukuka Aykırıdır İptali Gerekir

Yazı Tarihi :1 Aralık 2021
202 Kez Görüntülendi

2022 Toplu sözleşmenin 23 Maddesinde 375 Sayılı Kanun Hükmünde belirtilen %1’den fazla Sendika üyesi kaydeden Sendikalara Üyelik ödentisi de ödenir, Şeklinde Anayasa ve İnsan Haklarına Sendikalar arasında ayrımcılık yapılamaz ilkesine aykırı bu madde ile ilgili  YURT – Sendikaları Konfederasyonu olarak; yetkili sendikanın imzaladığı bu satış sözleşmesini hemen YÜRÜTMEYİ DURDURMA davasını açtık.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Prof.Dr. Kadir ARICI’nın uzman görüşü Danıştay’da açılan %1 Sendikal Barajı davasına ek olarak sunulmuş ve kabul edilmiştir. 15.11.2021 tarihinde 10 Sayfadan hazırladığı raporda Uzman Görüşünün sonuç bölümüneDava Konusu Toplu Sözleşme Maddesinin Anayasaya, Kanunla Onaylanmış Milletlerarası Sözleşmelere ve 4688 Sayılı Kanun’a aykırı olduğu sonuç ve kanaatine varılmıştır.” dedi.

YURT – Sendikaları Konfederasyonu ve  Üye Sendikalarımız yetkili ancak etkisiz konfederasyonunun “satış sözleşmesine ve %1’lik baraj hukuksuzluğuna” karşı  siz değerli üyelerimizi mağdur etmeyecek olup, sizler için ne gerekiyorsa Kanunlar ve Mevzuatlar çerçevesinde gerekeni yaptık yüzde bir dayatması mutlaka Danıştay’dan mutluka dönecektir.

YURT – Eğitim Sen
Basın Bürosu

Prof.Dr. Kadir ARICI’nın Uzman Görüş yazısı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL