izmir escort

7103 Sayılı Kanun Atama Talebimiz

Yazı Tarihi :18 Mayıs 2021
321 Kez Görüntülendi

7103 Sayılı ilgi Kanunun 25 inci maddesi ile 2828 sayılı Kanuna eklenen geçici 16. Maddesinde; “Bu Kanunun ek 1 inci maddesi kapsamında ataması yapılan ve fiilen görevde bulunanlar kurumların kadroları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih ve öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlara atanırlar” denilmektedir.

Bakanlığınız Merkez ve Taşra Teşkilatlarında çalışmakta olan personellerden müracaatları alınanların atamaları Hizmet Puanı Üstünlüğüne göre yapılmıştı; Bakanlığınızca kısıtlı sayıda yapılan atamaların kanun kapsamında başvuruda bulunan hak sahibi çalışanların tamamının yararlanamadığı Sendikamıza gelen şikayet ve taleplerden bilinmektedir.

Ataması yapılmayanların Bakanlığınızı bireysel yada Sendikalar aracılığıyla hak arama müracaatları ile İdari Mahkemelere Başvurarak dava etmeleri sonucu şartları tutanların davaları kazanarak atamaları yapıldığı bu tür davaların maddi yönden masraflı ve mesai yönünden büyük zaman kayıplarına yol açtığı görülmektedir.

23 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Unvan Değişikliği Yazılı Sınav Başvuru Kılavuzuna göre (Merkez Teşkilatı Avukat-Grafiker-İstatistikçi-Mimar-Mühendis Programcı-Tekniker-Teknisyen kadroları) (Taşra Teşkilatı Avukat-Mimar-Mühendis-Programcı-Tekniker Teknisyen kadroları) için Unvan değişikliği sınavları 2–3 Mart 2021 tarihleri arasında 81 ilde bulunan E- Sınav salonlarında yapılmıştır.

Yapılan sınav sonucunda sınav başarı oranlarının “Millî Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı Unvan Değişikliği Yazılı Sınav Başvuru Kılavuzu”nda ilan edilen kadrolardan düşük olduğu görülmektedir;

Unvan değişikliği sınavında başarı sağlayarak atama hakkı kazananların tercihlerine göre yapılan atamalardan sonra, Boş kalan kadrolara 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu’nda yapılan değişiklik kapsamında ataması yapılan ve fiilen görevde bulunanlardan şartları tutanların Bakanlığımızda talep dilekçeleri bulunan ve atamaları yapılmamış olanların yada tekrardan duyuruya çıkılarak şartları tutanların başvurularının alınarak hizmet yılları üstünlüğüne göre atamalarının yapılması talep ettik.

Yorumlar

  1. rıdvan dedi ki:

    Merhaba Meb Ünvan Değişikliği Sınav soru Konuları Vermelerine Rağmen Çalışmış olduğumuz konulardan çıkmamış ve oldukça zor olması soruları bile yayınlamamaları oldukça mantıksız ve şüphe uyandırıcı

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL