22 Ocak’a kadar uzaktan eğitim

Yazı Tarihi :19 Aralık 2020
94 Kez Görüntülendi

YURT – Eğitim Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu MEB’in açıkladığı eğitim süreci, sınavlar ve yarıyıl takvimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) eğitim süreci, sınavlar ve yarıyıl takvimi ile ilgili yaptığı açıklamaları değerlendiren YURT – Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim kurulu, “Uzaktan eğitim 22 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek. Ara tatil, bir haftalık süre daha eklenerek 3 hafta olarak uygulanacak. İlkokullarda sınav yapılmayacak. Ortaokul ve liselerde bir yazılı/uygulama olacak” dedi. Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili yapılan düzenlemeyle 15 Şubat’a kadar yarıyıl tatili olacağını hatırlatan Yönetim Kurulu Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar halinde gerçekleştirilecektir.

İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece orta öğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir. 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır” bilgisini paylaştılar.

YURT -Eğitim Sen
Yönetim Kurulu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL