Değerli üyelerimiz, sayın kamu çalışanları ve sevgili dostlar malumunuz Sendikamız ve bazı şahıslar için sosyal medyada zaman zaman yazılıp çizilen kısır döngüyü aydınlatmak ve sizleri bilgilendirmek üzere bu açıklamayı yapma gereksimi duyulmuştur.

Sayın Üyelerimiz; bizler YURT Sendikaları (YURT – Eğitim Sen) olarak hiçbir zaman yola çıktıklarımızı yarı yolda bırakmadık, arkasından konuşmadık ve satmadık, Ayrıca kendimize yapılmasını istemediğimiz hiçbir şeyi bir başkası için de müsaade etmedik, etmeyiz.

Fakat malum kişiler ailevi sebeplerini ortaya koyarak Sendikamızda yürütmekte oldukları (Yöneticilik) görevlerinden kendi istek ve hür iradeleri ile görevlerinden ayrılmışlar. Daha sonra bu kişiler yöneticilik görevlerinden ayrıldıktan sonra nedense ailevi problemlerini bir kenara bırakıp; güya sizler, bizler (YURT Çocukları) ve kamu çalışanları için mücadele ettiğini söyleyen kişiler kendilerine bir başka STK (sendikada) yer kapabilmek ve görev almak için vermiş olduğu mücadeleyi malum sizlere anlatamam. Tabi bu yaşananlar olabilir fakat insan insan olacak yediği yemeği içtiği suya ihanet etmemesi gerekir.

Değerli arkadaşlar; lütfen ama lütfen inandığınız davada sonuna kadar mücadele edin, Hiç kimse sizi sendikadan atamaz, görevden alamaz kulaktan duyma sözlere itibar etmeyiniz.

Söz konusu inanmış olduğun dava ise sonuna kadar mücadele edin, STK (Sendikalar) hiç kimsenin tekelinde olmamalı babasının çiftliği değil. Biz YURT Sendikalarının hiçbir Sendika kolunda genel kurullarında Başkanlar korumalarla seçim salonlarına gitmedi gövde gösterisi yapmamışlardır. Çünkü biz siziz, siz biziz.

Arkadaşlar, YURT Sendikaları (YURT – Eğitim Sen) veya başka bir STK (Sendikada) görevde bulunduğu süre içinde ve görevden ayrıldığında sosyal medyadan bizlere veya Sendikamıza atıp tutuyorlar, Yola çıktığı kişilerle yolda bulduklarını değişen malum kişiler Bunun neresinde insanlık delikanlılık var siz söyleyin.

Yukarıda bahsettim gibi Sendikamızın kurulduğu günden bu güne kadar hiçbir üyemizi, temsilcimizi veya yöneticimizi kendi istekleri dışında görevlerinden almadık, Fakat malum kişiler Sendikamızda Yöneticilik yapmış kişiler ailevi sebeplerini veya başka bir sebep/sebepleri öne sürerek yürütmekte oldukları görevlerinden kendi istek ve hür iradeleri ile ayrılmışlardır.

Değerli Üyelerimiz ve sevgili dostlar sizden ricam lütfen ama lütfen inandığınız davada karşılık beklemeden hizmet edin bir makam (İl Yöneticisi veya Genel Merkez Yöneticisi) olsun (Bunu Sendika) için yazıyorum bulunduğunuz görevi (davanıza) inanarak ve severek yapın.

YURT – Sendikaları (YURT – Eğitim Sen) olarak hiç kimseyi kendi istekleri dışından görevden almadığımızı defalarca söyledik ve yazdık, Fakat Sendikamız Genel Merkezimiz gördüğü lüzum üzerine (Yöneticiyi) bulunduğu görevinden alabilir bu çok doğal bir durumdur, Eğer  görevinden ayrılmak istemiyorlarsa ve haklı isen davanı her platformda (ahlaklı ve dürüstçe) kendini savunabilir hatta adli makamlarca da haklarını arayabilirler.

Fakat şunu asla ama asla yapmayınız veya elinden şekeri alınmış çocuk gibi sosyal medyada paylaşım yaparak mazluma yatmayınız. İnsanlara farklı şeyler anlatarak kendinizi haklı çıkarmaya çalışmayınız. Bir gün biri çıkar sormaz mı size? Görevdeyken neden bu yazdıklarını veya söylediklerini bizlerle paylaşmadın da görevi bırakınca böyle çirkin saldırılarda bulunuyorsun diye…

Son olarak da bugün birkaç kişi belki yarın başkaları ve daha sonra yine başkaları görevi bırakacaktır, Bugün sen yarın ben görevi bırakabilir veya görevden alınabiliriz sizden ricam bu sahte ve yalancı dünya denilen (SOSYAL MEDYA’da) geçmişe dönük (SENDİKAMIZ) alakalı paylaşım yapmayınız.

Sendikamızda üye, İl temsilcisi veya Genel Merkezde görev yapmış olan her kesten Allah razı olsun,  sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diliyorum. Saygılarımla. 30 Eylül 2018

Sizin Sendikanız… Biz Birlikte Güçlüyüz… Sendikana Sahip Çık…

Hakan ÇELİKSOY
YURT – Eğitim Sendikası
Genel Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir