YURT Eğitim Sen Erzurum İl Temsilcisi ve YURT Ay Derneği Başkan Sayın Yunus UZUN ve Yönetim Kurulu üyeleri, Erzurum Valisi Sayın Okay MEMİŞ’i makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, YURT Eğitim Sen ve YURT Ay Derneği olarak yapılan faaliyet ve çalışmalar hakkında Vali MEMİŞ ‘e bilgi verildi.

YURT Eğitim Sen ve YURT Ay Derneği olarak; Sayın Valimize sunmuş olduğumuz dosyada;

1 – Yurtlardan ayrılmış ve çeşitli nedenlerle işlerine son verilmiş veya sıkıntıları olanlara il müdürlüğü tarafından maddi ve ayni yardım yapılması.
2 – Kurum bakımından ayrılan kız çocuklarının aile sıkıntıları, il müdürlüğü ile birlikte rehberlik verilmesi ve erken yaşta ayrılmak durumunda kalan kız kardeşlerimizin reşit olmadan yurttan/kurumdan ayrılmaları,
3– Evlenecek olan kardeşlerimize çeyiz yardımı, ayni veya başka desteklerin sağlanması.
4– Resmi gazetede yayınlanan “7103 Vergi Kanunları kapsamında “SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” ile ilgili Emniyet Müdürlüğünde çalışan Teknisyen Yardımcısı kadrosundaki arkadaşlarımızın sorunlarının ve Lise mezunu olan arkadaşlarımızın atamalarında kurumların inisiyatifine bırakılmaması ve atamaların Valilik bünyesinde ele alınarak atamalarının sağlanması,

Sendika ve Dernek yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Okay MEMİŞ, sendikamız ile alakalı olarak olumlu görüşlerini dile getirerek çalışmalarımızda başarılar diledi.

YURT Eğitim Sen Erzurum İl Temsilciliği ve  YURT Ay Derneği olarak; Erzurum Valisi Sayın Okay MEMİŞ’i göstermiş olduğu nezaketten dolayı üyelerimiz adına teşekkür ederiz.

YURT – Eğitim Sen
Basın İletişim ve AR-GE Bürosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir