Halil YOLALAN

10.11.1971 Gaziantep doğumluyum. Daha ben beş yaşında iken babamın hayata gözlerini yumması dolayısı ile ilkokul 2. sınıfta iken, 1979 yılında devletin korunmasına alınarak, Gaziantep Yetiştirme Yurduna yerleştirildim. İlkokulu burada tamamlayarak ilkokul 4. Sınıfta gittiğim Kilis Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda ilkokulu bitirdikten sonra aynı yerde Ortaokul öğrenimime devam ettim. 1986 yılında buradan mezun olduktan sonra 1986-1990 yılları arasında Lise öğrenimimi Endüstri Meslek Lisesi olarak tamamladım. Lise öğrenimimi bitirmeme müteakip devletimizin koruması altından ayrılarak, 19.06.1991 tarihinde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Korunmaya Muhtaç Çocuklar Sınavı sonucunda 19.07.1991 tarihinde HİZMETLİ kadrosunda buradaki görevime başladım. 1 yıl hizmetli kadrosunda her türlü görevi yapmama müteakip, 1992 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personel Özlük ve Atama Bölümünde geçici görevle MEMURLUK görevini yürütmeye başladım. 2005 yılında Bakanlığımız bizleri insan yerine koyması sonucu Bakanlığımızda ilk olan Görevde Yükselme Sınavı sonucunda Genel İdari Hizmetler Sınıfı – Memur kadrosuna atanmaya hak kazandım. V.H.K.İ. ve Bilgisayar İşletmeni kadrosunda görev yapmakta iken, 2018 yılında TEKNİSYEN kadrosuna atandım.

Halen Lisans – AÖF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü mezunuyum.

1990 – 2003 yılları arasında büyük uğraş sonucu benim gibi Yetiştirme Yurtlarında Yetişmiş kardeşlerimizin bir araya getirmek amacı ile ülkemiz genelinde bulunan derneklere 25.04.2003 tarihinde “GAYADER – Gaziantep Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği “ ni, mücadele ve birlik beraberlik ruhu taşıyan yedi arkadaşımız ile birlikte kurmak nasip oldu. Bu belki de bizim sivil toplum örgütlenmesi adına ilk girişimimiz oldu.

2003 yılında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin yardımlaşma ve dayanışması amacıyla “ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı “ nı, yine yardımsever arkadaşlarımız ile birlikte kurmak nasip oldu.

2006 Nisan ayında ülkemiz genelinde özverili arkadaşlarımızın da yardımı ile Milli Eğitim Bakanlığında Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı dışındaki DİĞERLERİ olarak tabir edilen, Memur ve Hizmetlilere yönelik ilk sendikanın kurucuları arasında yer almak nasip oldu. Bu sendikanın ilk olağan Genel Kurulunda Genel Mevzuat ve Toplu Pazarlık görevine seçildim.

2013 Temmuz ayında yapılan 1. Olağan Genel Kurul seçimleri sonucunda Yurt-Ay Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak Genel Teşkilatlanma Başkanlığı görevine getirildim. 2. Olağan Genel Kurul sonucunda da Yurt Eğitim Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak bu görevime devam etmekte iken. 2020 Ağustos ayında 3. Olağan Genel Kurul sonucu Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler) görevine getirildim.

Evli, bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk babasıyım.

En büyük idealim ve amacım; “ İnsana ve insanlığa hizmet etmektir. “

 

“ BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ. “