BİNGÖL Havalimanı yolunda Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı servis aracının geçişi esnasında PKK’lı teröristler tarafından bomba yüklü aracın patlaması sonucu şehit olan Çevik Kuvvet Polisi 24 yaşındaki Yunus Emre Doğan’ın acı habeyedogan1ri Yozgat’ın Sorgun’a tez ulaştı.

Yozgat’ın Sorgun ilçesi Aydınlıkevler mahallesi 6320 Sokakta oturan şehidin babası Sami Doğan ve annesi İpek Doğan’a, çocuklarının şehit olduğu haberi, sağlık ekibi nezaretihde verildi. Şehidin baba evine Türk Bayrağı asıldırken, haberini duyan yakınları taziye ziyaretinde bulundu. Çevik Kuvvet Polisi Yunus Emre Doğan’ın bir yıl önce polislik mesleğine başladığı ve ilk görev yerinin Bingöl olduğu öğrenildi.

Aileye başsağlığı dileğinde bulunan Yurt Eğitim Sen Başkanı Hakan Çeliksoy : “Öncelikle şehidimize Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum. Kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Şehidimiz Yunus Emre Doğan’ın muhterem babası da Yurt’tan abimizdir,kardeşimiz’dir. Yunus Emre’nin şehadeti Yurt-Ay ailesi arasında derin üzüntüler yaratmıştır. Sami Doğan ve İpek hanımefendinin acıları acımızdır. İnşallah yüreğimize düşün bu şehit ateşi son olur. Cennet vatanımıza nerden olursa olsun göz dikenler kahrolsun. ” dedi.

Bekar olan, şehit Yunus Emre Doğan’ın, 3 kız ve bir erkek kardeşi olduğu öğrenildi. Şehit polis Yunus Emre Doğan, Sorgun ilçesinde toprağa verilecek.

yurtayhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir