Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılmasına yönelik verdiğimiz büyük çaba sonuç veriyor!

Gerek YURT Sendikaları Konfederasyonu olarak gerekse farklı iş kollarında faaliyet sürdüren Yurt Sendikaları olarak kamu dairelerinin adeta kanayan yarası haline gelen Yardımcı Hizmetler Sınıfı (YHS) için verdiğimiz mücadele karşılığını buluyor!

TBMM Başkanlığına 12 Ocak 2024 tarihli ve Esas No: 2/1911 ile Plan ve Bütçe Komisyonuna Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi verildi. (Kanun Teklifi İçin Tıklayın 1,2)

YHS kapsamında görev yapan personelin Genel İdari Hizmetler Sınıfına sınavsız dahil edilerek memur unvanlı olarak atamalarının yapılması; yaşanan mağduriyetleri giderecek, hakkaniyet ve eşitlik ilkesi çerçevesinde kamuda görev yapan memurlar arasında çalışma barışını sağlamış olacaktır.

İşçi kadroların geçirilen taşeron firmalarına bağlı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, YHS bünyesindeki personelin yaptığı işleri yapmaktadır. YHS kadrosunda bulunan çoğu personel ise masa başında veya çeşitli kadroların görevlerini görevlendirme yoluyla yapmaktadır. Bu nedenle kamuda YHS sınıfına ihtiyaç kalmamıştır. Kaldı ki yıllardır KPSS ile merkezi yerleştirmelerde YHS bünyesindeki kadrolara atama yapılmamaktadır.

YURT Sendikaları Konfederasyonu ve bağlı sendikalar olarak Kanun teklifini destekliyor, biran önce yürürlüğe girmesini istiyoruz.

İşte YHS kadrosunun kaldırılmasına ilişkin yaptığımız basında açıklamaları, görüşme, yazışma ve anket çalışmalarımızdan birkaç örnek:,

BASIN BİLDİRİSİ

EVET Biz Her Zaman Varız;

YAPARSA YURT – SEN YAPAR

YURT Sendikaları Konfederasyonundan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman SEZGİN’e Ziyaret.

YHS KALDIRILSIN MI? ANKET

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir