Sendika olarak Üyelerimizin de 19 Kasım’da yapılacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı’na ücretsiz kitap dağıtımını gerçekleştirdik.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tarafından dana önce duyurulan Uzman Öğretmenlik Eğitim Programına göre uzman öğretmen unvanı için 180 saatlik eğitim 18 Temmuz 2022-05 Eylül 2022 tarihleri arasında; Başöğretmenlik Eğitim Programına göre başöğretmen unvanı için 240 saatlik eğitim 18 Temmuz 2022-19 Eylül 2022 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı Personeli Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde uzaktan eğitim yöntemiyle Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirildiği açıklanmıştı.

Yine uzman öğretmenlik/başöğretmenlik eğitimleri belirlenen tarih aralığında olmak üzere günün her saati erişime açık tutulacağı. Ayrıca uzaktan eğitim yöntemiyle erişime açılan her bir eğitim konusunun içeriği yazılı doküman olarak ÖBA üzerinden paylaşılacağı bildirilmişti.

YURT Eğitim Sen Genel Merkezince Üyelerimize bu sınavlarda daha başarılı olmaları için ücretsiz olarak hazırlanan “Uzman ve Başöğretmenlik Sınav Kitabını” Her bir Üyelerimizin adreslerine teslim edilmiştir.

Genel Başkanımız Sayın Hakan ÇELİKSOY; Yapılacak Uzman ve Başöğretmenlik sınavına girecek değerli Öğretmenlerimizin kariyerleri bakımından çok önemli. Sınava girecek olanların heyecanlarını, umutlarını paylaşıyoruz. Sınav öncesi ve sınav esnasında, her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak, kendinizden emin, olumlu bir bakış açısıyla, motivasyonunuzu yüksek tutarak sınava girmenizi temenni ediyor ve başarılar diliyorum.” Dedi

YURT Eğitim Sen
Genel Merkez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir