casino siteleri - slot siteleri

Sendikamızdan MEB’e Ziyaret.

Yazı Tarihi :7 Mart 2022
233 Kez Görüntülendi

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Atama Daire Başkanı Sayın Aykut BAL’ı Makamında Ziyaret Ettik.

Genel Başkanımız Hakan ÇELİKSOY, Genel Başkan Yardımcılarımız Ercan YILDIRIM, Sait AKBULUT ve Kırşehir İl Temsilcisi Bayram KOÇ ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Atama Daire Başkanı Makamında ziyaret ettik.
Ziyarette;

Görevde Yükseleme sınavlarının periyodik bir şekilde ve iki yılda bir yapılması, sözlü mülakatın kaldırılması, Sınavlar öncesi illerde İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve ilçelerde İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından kurs açılması. Ayrıca kursların Halk Eğitim Merkezlerince düzenlenerek kurs modülüne eklenmesi talebinde bulunduk.

Yine Şeflerimiz ve Şube Müdürlerinin ek – ders ücreti almaları, Engelli personellerin yaşadıkları sorunlarını dile getirdik.

En son yapılan unvan değişikliği sınavı sonucunda yapılan atamalarda boş kalan kadrolara 2828 SK kapsamında ataması yapılan ve fiilen görevde bulunan kişilerin 27 Mart 2018 tarihinden yürürlüğe giren 7103 Sayılı Kanun kapsamında şartları tutanların tekrardan atanmalarının yapılması,

Ayrıca uzun zamandır yapılmayan Görevde Yükseleme (Memurluk, Şeflik ve Saymanlık) sınavlarının en kısa sürede yapılmasını taleplerimizi ilettik.

Toplantıda bulunan Özlük ve Kadro Daire Başkanı Sayın Halil ŞEKERCİOĞLU ise kadro çalışmalarının devam ettiğini çalışmaların bittikten sonra ilgili birim atama dairesine iletilecektir dedi, Merkez Atama Daire Başkanı ise Görevde Yükseleme ve Unvan Değişikliği Sınavları ile ilgili sınav çalışmalarına diğer paydaşlarımızın çalışması bittikten sonra başlanacağını belirtti ve tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra duyuruya çıkacağını söyledi.

Daha birçok konuyu toplantıda hazır bulunan heyete aktardık. Başta Sayın Aykut BAL ve beraberindeki diğer daire başkanlarımız taleplerimizin değerlendirip makul buldukları maddelerin gerekli çalışmaların yapılabileceklerini söyledi.

Toplantı sonrası Genel Başkanımız Sayın Hakan ÇELİKSOY; Başta Merkez Atama Daire Başkanı Aykut BAL’a, Öğretmen Atama Daire Başkanı Sayın Erdoğan ŞEN’e, Özlük ve Kadro Daire Başkanı Sayın Halil ŞEKERCİOĞLU’na, Merkez Atama Şube Müdürü Sayın Ahmet DEMİR’e ve diğer tüm yöneticilere ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti. Daha sonrası günün anısına toplu resim çekinildi.

 

YURT – Sendikaları Konfederasyonu
Basın Bürosu

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL