YURT Sendikaları olarak “Sınavsız Ünvan Değişikliği” hakkında Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Hamza AYDOĞDU’ ile görüşme gerçekleştirdik.

Resmi Gazetede yayımlanan “7103 Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” un 24 ve 25.Maddeleri ile  2828 ve 3413 sayılı kanun kapsamında kamu kurumlarına atanan ve halen görev yapan kardeşlerimizin ile bir üst kadroya atanma şartlarını taşıyanlara Sınavsız Ünvan Değişikliği ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU İle 11.04.2918 tarihinde yaptığımız görüşmede izlenecek yolun belirlenmesi amacıyla Merkez Atama Daire Başkanı Mustafa İKBAL, Şube Müdürü Mehmet Bekir YORGANCI ve Sendikamız Yönetim Kurulumuzun, Kanunun nasıl ve ne şekilde uygulanacağı Lise ayrımı olmayacağı en kısa sürede konu ile ilgili bir çalışma yapılacağı, yapılan işlemlerden Sendika Yönetim Kurulumuzu bilgilendireceklerini söylemeleri üzerine Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Sınavsız Unvan Değişikliği ile ilgili çalışma başlatılmış olup; Kardeşlerimize hayırlı olması dileğiyle..

YURT Sendikaları
Basın İletişim ve Ar-Ge Bürosu

3 thoughts on “Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşme gerçekleştirdik

  1. sgk da çalışıyorum önce 2 yıllık muhasebe vergi uygulamalarını sonra 4 yıllık işletme bölünü bitirdim. bir üst kadroya geç talebim üzerine gelen yazıda mezun olduğu bölüm itibariyle ihdas edilen kadro olmadığı için talebiniz red edilmiştir denilmektedir. bu konuda ne yapmalıyım. yardımcı olurmusunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir