Son günlerde Ülkemizde yapılan Terör saldırıları sonucu Elazığ’da meydana gelen patlamada 5 polisimizin şehit olduğu, 217 kişinin yaralandığı, Bitlis’te 6 polisimizin şehit, Van’da 3 şehidimizin olduğu ve 73 yaralı ve Gaziantep ilimizde yapılan bombalı saldırı sonucu 51 sivilin hayatını kaybettiği 94 kişinin ise yaralandığı, hayatını kaybedenler arasında çocuklarında bulunduğu haberleri içimizde tarifi imkansız üzüntü ve nefret duyguları uyandırmıştır.

Terör ile bir şeyler elde edeceğini düşünenler, masum insanları öldürenler akıttıkları kanda boğulacaklardır. Terör eylemlerini kışkırtanlarda bu eylemlerden “sorumlu” ve “mahkûm” ilan edilmelidir. Terör olaylarına karışan ve bu ülkenin vatandaşlarını aç köpeklere parçalatmaya ciddi ciddi niyeti olanlara karşı; iktidarı, muhalefeti ve vatandaşı ile tüm Türk Milleti bir ve beraber sisli escort olmalıdır.

Tüm vatandaşlarımızın iktidarıyla, muhalefetiyle ve tüm sivil toplum kuruluşları ile askerimize, polisimize ve sivil vatandaşlarımıza karşı cinayet işleyen terörü ve terör örgütünü şiddetle kınamalı ve Teröre karşı ortak tavır almalıdırlar. Bir Truva atı gibi bu ülkenin meclisine kadar giren, asker,polis ve sivil demeden katleden terörü/teröristi meşru ve savunma refleksi olarak gören siyasi uzantılar ile aralarına mesafe koymalıdırlar…

Tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet” ilkesinden hiçbir şart altında taviz verilmeyeceği gerçeği, bu şer odaklarına daha da etkili ve sert bir şekilde anlatılmalıdır. Bu zamana dek (Fetö-PDY) terör örgütü kadrolarıyla yapılan yanlış terörle mücadele yol ve yöntemlerinden vazgeçilerek, “Terörle mücadelenin tüm yöntemleri” hayata geçirilmeli, iç ve dış şer odaklarına hak ettikleri karşılık gerçek anlamda misli ile verilmelidir.

Elazığ’da, Bitlis’te, Van’da ve Gaziantep’te şehit olan Asker, Polis ve sivil vatandaşlarımıza Yüce Allahtan cc rahmet, ailelerine ve Emniyet Teşkilatımıza sabr-ı cemil ve başsağlığı niyaz ederiz. Yaralı vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize acil şifalar dileriz..

YURT – Eğitim Sen
Genel Merkez
Basın Bürosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir