Görevde Yükselme Sınavı Atama Sürecinin tamamlanması sonucunda Memur ve Şef Kadrolarında Tercih edilmediği için boş kalan kadrolara herhangi bir nedenden dolayı tercih yapmayan ve atanamayan eğitim çalışanlarının boş kalan kadrolara  “EK ATAMA” yapılmasına ilişkin Bakanlığımıza talebimizi yeniledik.

09 Aralık 2018 tarihinde yapılan “Memurluk ve Şeflik Sınavı”na toplam 14.766 aday katılmıştır. Sınava katılan adaylardan 60 ve üzeri puan alanlar ise Şeflik için 1.868 ve Memurluk için ise 3.558’dir. İlan edilen boş kadro sayısı kadar aday memurluk ve şeflik yazılı ve sözlü sınavı geçerek başarılı olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığından edindiğimiz verilere göre Memurluk için 574 adet, Şeflik için ise 485 adet kadro boş kalmıştır. Sınavı kazanıp atanamayan eğitim çalışanlarının yaklaşık 9 ay süren emeği ve kariyer yapmasını engelleyecek tüm kısıtlayıcı düşüncelerden arınmalı ve EK ATAMA bekleyen  eğitim çalışanlarının talep ve isteklerine Milli Eğitim Bakanlığı cevap vererek EK ATAMA TARİHİNİ açıklamalıdır.

YURT Sendikaları olarak Yazılı ve Sözlü Sınavı Kazanan ve Atanamayan Eğitim Çalışanları İçin EK ATAMA Tarihlerinin Milli Eğitim Bakanlığınca bir an önce açıklaması istiyoruz.

YURT – Eğitim Sen
Basın iletişim AR-GE Bürosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir