EYLEMLERDEYİZ…

Yazı Tarihi :16 Eylül 2021
97 Kez Görüntülendi

YURT – Sendikaları Konfederasyonu olarak 16 Eylül 2021 Perşembe günü saat 12:45’de 192 Sendikanın katılımı ile oluşturulan Kamu Sendikaları Platformunca yapılan Basın açıklamasına büyük bir katılım ile desteğimizi verdik.

Değerli Kamu Çalışanları;

24.08.2021 Tarihinde 6. Dönem Toplu Sözleşmede; Yetkili Sendika ONURLU Kamu Çalışanlarını bir kalemde sattığı KARA bir GÜN olarak tarihe geçmek için seyyanen verilmesi gereken 400 TL’ nin kendi kasasını düşünerek yüzde bir dayatması ile sefalet yoksulluk sözleşmesine imza attılar.

YETKİLİ SENDİKADAN ETKİSİZ İMZA

Hükümet tarafından tüm kamu çalışanlarına verilecek olan 100 TL’nin yerine sendika aidatını esas alan 400 TL’yi kabul eden yetkili sendika Polis,  Asker, İnfaz koruma memurları kamu çalışanları, Emeklileri ve emekli olacaklara seyyanen verilmesi gereken 400TL’den mahrum bıraktılar. Makam, mevki, itibardan tasarruf etmedikleri lüks yaşamları ve Milletvekillikleri hariç Yetkili Sendikanın başka da hiç bir kazanımı yoktur.

Malum Sen’in  yüzde 30 ile yüzde 40 memur maaşlarını arttırdık derken neredeki memurun maaşlarını arttırdı. Bu artışı hiçbir memurun görmeyip malum sendika yöneticilerinin kendi maaşına gelen artıştan bahsettiler her halde.

MEMURA VERİLMESİ GEREKEN HAKLAR

  1. 12 Yılda olduğu gibi yine enflasyon oranı olduğu, Kamu çalışanlarına “Refah Payı” dahi verilmediği,
  2. 3600 Ek Göstergenin Kamu çalışanlarının tümüne verilmediği,
  3. Dini Bayramlarda Bayram İkramiyesinin alınamadığı,
  4. 7103 Sayılı Kanun (SINAVSIZ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİNİN) tam olarak uygulanmadığı,
  5. 4B’li Kamu çalışanlarının 4A kadrosuna geçişlerin sağlanmadığı,
  6. Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapan kamu çalışanlarının 1 defaya mahsus eğitim durumlarına uygun kadrolara geçişinin sağlanmadığı,
  7. Ek ödeme ve özel hizmet tazminatlarında herhangi bir artışın olmadığı,
  8. Gelir vergisinin sabitlenmediği,
  9. Her yıl Eylül ayında ödenen Eğitim – Öğretim ödeneğinin tüm kamu çalışanlarına verilmediği,
  10. Kamu çalışanlarının tümüne seyyanen zam alınamadığı,

Bu maddeler Memura verilmesi gereken hakları Yetkili Sendika tarafından kendi çıkarlarını düşünen sendika yöneticileri Kamu Çalışanlarının hür sesi olan Türkiye genelinde siyasetten bağımsız olan YURT Sendikaları Konfederasyonu ve 192 Kamu Sendikaları; 6.Dönem toplu sözleşme masasının kaybedeni Kamu Çalışanları malum sendika ve küçük ortağına karşı yüzde bir Baraj altında kalan Sendikalar Kamu Sendikaları Platformu çatısı altında bir araya gelerek Yürütmeyi Durdurma Davası açtık. Anayasaya, Sendikalar Kanununa, hakkaniyete ve eşitliğe aykırı olan Sendikal Barajı Er yada geç olan bu hukuksuzluk yargıdan dönecektir.

Bilgi Notu; Kamu Platformu içerisinde bazı Sendika teşkilatlarına talimat vererek Platform içindeki Sendikaların Üyelerine saldırıya geçtiği sendikamıza bu bilgiler gelmekte olup; bu etik dışı davranışta ve teşebbüste bulunan sendikaları dikkate almayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL