Sevgili YURT – Ay Dernekleri ve Sevgi Evleri Dernekleri Yetiştirme Ayrılanlar Yardımlaşma Derneklerimiz bilindiği üzere Ülkemizin çeşitli şehirlerinde Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanların dayanışma için olmak üzere kurduğu Derneklerimizin hayali olan Federasyon çalışmalarımız 10 yılı aşkındır çeşitli illerimizde kuruluş için çaba sarf edilmiş ancak ne var ki bu tarihe kadar herhangi bir adım atılamamış ve Türkiye genelinde tek ses olma hayallerimizi her zaman ötelemişizdir.

2013 Yılında kurulan ve Türkiye’nin tek sesi olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyen YURT – Sendikaları’na bağlı (YURT – Eğitim Sen, YURT – Ay Sağlık Sen, YURT – Ay Büro Sen ve YURT – Ay Tarım Sen) Sendikalarımızın öncülüğünde 5 – 6 Kasım 2016 tarihlerinde otaklaşa düzenlediği YURT – Ay Dernekleri’nin Federasyon olma yolunda Mersin ilinde bir toplantı düzenlenmiş ve ülkemizin çeşitli illerinde kurulmuş olan birçok derneği davet ederek bir komisyon çalışması şişli escort başlatmıştır.

Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar. Üyeler ve kardeşler arası iletişim kurulmasını sağlar.

Değerli YURT kardeşlerimiz Derneklerimizin bu kapsamda farklı tarihlerde illerimizin yetiştirme yurdundan ayrılmış ileri gelen büyükleri tarafından, birlik-beraberlik, dayanışma, örf-adet, gelenek- göreneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillerde aynı durumda olacak olan kardeşlerimiz  adına Genel Merkezi …………….. ilinde olmak üzere YURT – Ay Der. Fed. (Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar, Sevgi Evlerinden Ayrılanlar Dernekleri Federasyonu) adıyla 8 Derneğimizin katılımı ile 06/11/2016 tarihinde imzalar atılarak kuruluş aşaması başlatılmıştır.

Federasyonumuz  tüm Türkiye genelinde Yetiştirme Yurtlarından ve Sevgi evlerinden ayrılan kardeşlerimize hizmet vermek için kurulacak olup,  “Güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak ve insanlara farklı olmadığımızı,onlardan biri olduğumuzu,  Yani şu gök kubbede büyük bir aile olmak ayrıcalığını yaşamak , hangi sıfatla toplum içinde yer alıyorsak alalım bu Vatanın yetim de olsa öz evlatları  olduğumuzu anlatabilmek amacındayız.

Bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam edecek olan Federasyonumuzun mutlaka eksiklikleri vardır, omuz omuza vererek, sosyal ve yatırım eksikliklerimizin giderileceği bir mantıkla hareket edeceği bilincindeyiz. Bunun bir rekabet anlayışı içerisinde değil dayanışma içerisinde yürüyeceğine inanıyoruz. Bizler birbirimizden kopamayız, birbirimizi unutamayız. Acı günümüzde de mutlu günümüzde de bizler hep bir arada olmak zorundayız ve böylede olmaya devam mecburuz.

Bizlere sahip çıkan büyütüp, yediren bizlere gelecek sunan Devletimize minnettarız ve Federasyon olarak tek derdimizin Devlet, Millet, Vatan ve kardeşlerimizin çıkarları olacağı ve Federasyonumuza katılmayan illerimizdeki diğer Derneklerini de bu çatı altında toplanmaya davet ediyor bütün YURT – Ay Derneklerini Federasyonumuza sahip çıkmaya davet ediyoruz. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesi için çaba göstermeliyiz.

Bu kutlu ve çetin yolda Federasyon olma yolunda bizleri yalnız bırakmayan, önderlerimiz ve destekçilerimiz olan YURT – Sendikaları’na bağlı (YURT – Eğitim Sen, YURT – Ay Sağlık Sen, YURT – Ay Büro Sen ve YURT – Ay Tarım Sen) Sendikalarımıza ve Genel Başkanlarımıza teşekkür ederiz.

BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ sloganı ile başladığımız bu kutlu mücadele yolunda TEK SES, TEK VÜCUT olma yolunda ALLAH cc yardımcımız olsun.

YURT – Ay Dernekleri Federasyonu

Basın  – İletişim ve AR – GE Birimi

yurtkonfd1e

 

1 thought on “YURT – Ay Dernekleri Federasyonu Hayırlı Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir