izmir escort

Görevde Yükselme Sınavı için ücret alınmayacak

Yazı Tarihi :12 Haziran 2023
85 Kez Görüntülendi

YURT – Eğitim Sendikası Genel Başkanlığımızın geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’na yaptığı çağrı karşılık buldu. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin; şube müdürlüğü, şeflik, saymanlık ve memurluk için görevde yükselme sınavına girecek personelden sınav ücreti alınmayacağını söyledi.

Kamuoyuna duyurulduğu üzere; YURT – Eğitim Sendikası Genel Başkanı Hakan Çeliksoy’un Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdiği yazı ile 9 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Görevde Yükselme Sınavı’nın ücretsiz yapılması çağrısında bulunulmuştu.

Millî Eğitim Bakanlığınca görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamında şube müdürlüğü kadrosu için 400, şeflik için 2 bin, memurluk için 3 bin ve saymanlık kadrosu için belirlenen 57 kontenjan için başvuru ve onay süreci, 9 Mayıs- 7 Haziran tarihleri arasında tamamlandı.

Görevde yükselme yazılı sınavına katılacak adaylar 9 Haziran’da ilan edilirken; kılavuza göre sınava girecek adayların başvuru ücretini 12 Haziran Pazartesi günü (Bugün) yatırmaları gerekiyordu.
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili yeni bir karar aldıklarını belirterek “Kılavuza göre sınava girecek adaylardan bugünden itibaren 16 Haziran’a kadar sınav ücretlerini yatırmaları isteniyordu. Ancak bir karar aldık; şube müdürlüğü, şeflik, saymanlık ve memurluk için görevde yükselme sınavına girecek arkadaşlarımızdan sınav ücreti almayacağız. Sınava girecek bütün arkadaşlarımıza şimdiden başarılılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Görevde yükselme sınavı 9 Temmuz’da, sınav sonuçları ise 4 Ağustos tarihinde açıklanacak.

YURT – Eğitim Sendikası olarak tekrardan sınava girecek tüm üyelerimize ve eğitim camiasına başarılar dileriz.

 

 

YURT – Eğitim Sen

Genel Merkez

Basın Bürosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık

By - TFNGL