9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan Görevde Yükselme Sınavına ilişkin YURT Eğitim Genel Başkanı ÇELİKSOY’dan gündeme ilişkin açıklamalar.

ÇELİKSOY; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 09 Aralık 2018 tarihinde Şef ve Memur Unvanlarına yapacağı Görevde Yükselme Sınavında başarılı olanları mülakata alacak olması alın teri dökmüş ve yazılı sınavda başarılı olmuş, ancak Mülakat düşüncesi (torpil, sendikacılık, adam kayırmacılık vb gibi düşünceler) birçok personeli olumsuz yönde etkilemekte, bu da Milli Eğitim Bakanlığınızca 09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavında başarılı olanların Mülakata hakkaniyet ölçüsünde alınmayacağı düşüncesi ağır basmakta olmuştur.

Sevgili Üyelerimiz ve eğitim çalışanları tarafından telefon, e-posta, mesaj vb yollardan Sendikamıza gelen yoğun şikâyetler üzerine bu bilgilendirmeyi yapma gereksimine ihtiyaç duyulmuştur.

Değerli Üyelerimiz ve sevgili Eğitim çalışanları; malumunuz 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak MEB – Görevde Yükselme Sınavı ile alakalı şimdiden bazı (malum) sendika veya yaverleri (torpil) algı operasyonu yapmaya başlamışlardır.

Şimdiden bazı emek hırsızları ve üye avcılığı yapan malum sendika benim gariban hizmetli ve memur arkadaşımın üzerinden o kirli elini çek, O kirli elini çek,  çekmez isen eğer o eli kırar(lar) Allah.

Sayın üyelerimiz bu veya buna benzer duyumlara lütfen itibar etmeyin ve sizlerden ricam bizler için çok önem arz eden ve 9 Aralık 2018 tarihinde yapılacak bu sınava en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için sizlerden ricamız aşağıdaki hususlara çok dikkat etmeniz önemle rica olunur.

  1. Her halinizle sınava odaklanın ve geleceğinizi düşününüz,
  2. Sizler baraj puanı değil en yüksek puanı almaya bakınız,
  3. Hiçbir kimseden (sendikadan) torpil beklenti içine girmeyiniz,
  4. Mülakatta ne sorulur diye düşünmeyiniz,
  5. Hakkınızın yenmesini istemediğiniz gibi, Sizde bir başkasının hakkını (torpil) ile gasp etme girişiminde bulunmayınız, Malumların ayarına düşmeyiniz,
  6. Çalışmak sizden takdir ALLAH’tan,
  7. Hiçbir duyum veya söylemlere kulak asmayınız,
  8. Siz çalışın kazanın hakkınızı savunmak bizden,

Malum sendikalar siyasilerin etekleri altına saklananlar; Böyle sendikacılık olmaz Bizler YURT Eğitim Sen olarak her zaman YHS ve GİH sınıfında görev yapan arkadaşlarımızın her zaman yanında ve haklarını savunmakta olmaya da devam edeceğiz.

Son olarak ta kendinizi hiç ama hiç kimselere kullandırtmayın sizleri hakikatten savunduğunu ve sizin için mücadele ettiğini düşünüyor ve inanıyorsanız saygı duyarız, Fakat Ahmet’in Mehmet’in hatırına hiçbir sendikaya üye olmayın bu durum hepimiz için geçerlidir, Hangi sendika seni temsil ediyorsa o sendikaya üye olun.

Saygı ve sevgilerimle…

Hakan ÇELİKSOY
YURT Eğitim Sen
Genel Başkanı

1 thought on “9 Aralık Görevde Yükselme Sınavına ilişkin BASIN AÇIKLAMASI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir